Nová mobilní Facebook aplikace pro psaní zpráv!

Facebook spouští službu rychlého zasílání zpráv přes mobilní telefony. Aplikace je podobná jako BlackBerry Messenger.

Speciální aplikace pro iPhone a zařízení se systémem Android, umožňuje uživatelům snadné psaní zpráv jednotlivým přátelům nebo skupině lidí.

Bezplatná aplikace umožňuje uživatelům komunikovat a posílat rychlé zprávy po Wi-Fi, 3G a 4G připojení nebo prostřednictvím textových SMS zpráv. Také obsahuje informace o tom, kde se uživatel nachází, tzv. Facebook Places.

Sociální síť má 750 milionů uživatelů, kteří mají možnost odesílat zprávy prostřednictvím internetových stránek. Teď se tento způsob rozšiřuje o další možnost a tím je jednoduché odesílání z „chytrých telefonů“.

Facebook Mobile Messenger je zatím k dispozici pouze ve Spojených státech, ale postupně se dostane i do ostatních zemí.

K dispozici je v iTunes Store a Android Marketu.

Zde naleznete stránku aplikace: http://www.facebook.com/mobile/messenger/

Špatné načasování?

Načasování vyvolalo údiv v průmyslu, s ohledem na debatu ohledně role BlackBerry Messenger kvůli nedávným nepokojům ve Velké Británii.

Je však pravděpodobné, že toto rozhodnutí bylo ovlivněno blížícím se příchodem Apple iOS 5.

Tady pro Vás máme připravenou recenzi.

Přihlašování

Samozřejmě je asi každému jasné, že pokud chce používat Facebook Messenger, musí mít nejprve Facebook účet. Pokud ještě nejste na Facebooku, můžete se pomocí Messengeru zaregistrovat přímo na úvodní obrazovce. Registrace je ve skutečnosti provádí prostřednictvím telefonu. Tento proces je jednoduchý. Následně zadáte své přihlašovací údaje a přihlásíte se, jako byste byli na Facebooku.

Domovská obrazovka

Po přihlášení budete přesměrováni na domovskou obrazovku, která zobrazuje všechny předchozí konverzace z Facebook Chatu a Facebook zpráv. Nepřečtené zprávy jsou označeny modrou tečkou na pravé straně. Zobrazují se jména lidí v rozhovoru, stejně jako krátký náhled na to, co zpráva obsahuje. Na domovské obrazovce je v pravém horním rohu ikona „Nová zpráva“ a v levém horním rohu ikona „Nastavení“.

Odpověď a odeslání nové zprávy

Stejně jako na Facebooku, stačí kliknout na zprávu, otevře se dialogové okno, které zobrazuje všechny předchozí zprávy. Chcete-li odpovědět, jen klepnete na textové pole v dolní části.

Chcete-li odeslat novou zprávu, klepněte na ikonu v pravém horním rohu, která se podobá tužce s blokem papíru. Klikněte na „Komu“ a začnete vepisovat jméno či jména. Odesílání zpráv na mobilní telefony je k dispozici, ale pokud nemá příjemce nainstalovánu aplikaci, bude přijímat zprávy prostřednictvím SMS. Reagovat na tyto zprávy může buď zasláním své odpovědi pomocí SMS nebo klasicky přes Facebook.

Messenger umožňuje posílat fotografie ve zprávách, stejně jako byste chtěli poslat zprávu MMS. Můžete buď pořídit nové fotografie nebo nahrát data z aktuálních složek v telefonu.

Nastavení

Facebook Messenger má dva typy nastavení: univerzální nastavení, což je celkové nastavení aplikace a nastavení konverzace, které se vztahuje pouze na jednotlivé zprávy.

Univerzální nastavení

Chcete-li změnit univerzální nastavení, stačí kliknout na ikonu ve tvaru ozubeného kola v levém horním rohu domovské obrazovky. Odtud můžete nastavit Messenger, aby vás upozornil, jakmile se zobrazí zpráva, nebo můžete vypnout upozornění na 1 nebo 8 hodin. Trochu zvláštní. Co když chcete vypnout upozornění na tři hodiny? Je to podivně omezující. Tato funkce by byla mnohem užitečnější, kdybyste mohli rozhodnout pro přesnou dobu, kdy chcete vypnout upozornění.

Nastavení konverzace

Nastavení konverzace je dostupné přes ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu na obrazovce individuální konverzace. Pokud chatujete s jednou osobou, můžete ztlumit upozornění na určitou dobu nebo upozornění na nové zprávy úplně vypnout. Při chatování se skupinou lidí můžete využít možnost přejmenovat chat, což Vám usnadní sledování Vašich konverzací.

Ve spodní části obrazovky jsou dvě karty – „Lidé“ a „Mapa“. Karta „Lidé“ umožňuje editovat příjemce zpráv. Karta „Mapa“ otevře okno integrovaného vyhledávače Google Maps, který automaticky zobrazuje polohu odesílatele, za předpokladu, že odesílatel má zapnuté sdílení své polohy.

Problémy

Aplikace pracuje bez větších problémů. Sem tam se může stát, že se Vám zobrazí „Nepodařilo se načíst konverzace“. Stačí jen zapnout a vypnout telefon a je po problému. Kromě toho si není na co stěžovat.

Závěr

Facebook Messenger nabízí přesně ty funkce, které byste očekávali. Funguje docela bez problémů. Kromě malé závady s načtením je provedena výborně.

Vzhledem k možnosti skupinových zpráv, snadnosti použití a praktických funkcí, bude o Messenger velký zájem.

Facebook je způsob, jak zůstat v kontaktu s přáteli. Messenger je nová aplikace, kterou tedy musíte mít!

Komentáře jsou momentálně uzavřeny, ale můžete použít trackback.

Sponzorované odkazy: